HORMONÁLNÍ JÓGOVÁ TERAPIE PRO ŽENY

Podle Dinah Rodrigues

Cvičení pro správné fungování hormonálního systému.

Co je hormonální jógová terapie (HJT)?

Hormonální jógová terapie pro ženy (HJT) je přírodní léčba zaměřená na zmírnění a postupné odstranění problémů žen, které trpí nízkou hladinou hormonů. Sestavu cviků vytvořila Dinah Rodrigues z Brazílie, speciálně pro ženy s těmito problémy. Díky cvičení se zharmonizuje celý hormonální systém a hladina hormonů vzroste. HJT působí na aktivaci vaječníků, hypofýzy, štítné žlázy, příštítných tělísek a také nadledvinek, které hrají významnou roli při produkci hormonů. Rehabilitační cviky jsou zaměřené na odstranění bloků v oblasti celého pohybového aparátu.

HJT pomáhá při:

- předčasné menopauze a její příznacích, jako jsou návaly, nespavost, podrážděnost, zhoršení paměti, deprese, emoční nestabilita, nízké libido, urogenitální suchost, ztráta vitality, migrény

- premenstruačním syndromu (PMS)

- cystách na vaječnících

- polycystických vaječnících (symptomy: nadměrné ochlupení, akné, přibývání na váze)

- ztrátě menstruace a ovulace

- neplodnosti (způsobené hormonální nerovnováhou, špatným prokrvením v oblasti pánve nebo srůsty na vejcovodech)

- inkontinenci (únik moči)

- osteopenií a osteoporóze

- syndromu karpálního tunelu

- nedostatečné činnosti štítné žlázy

- vypadávání vlasů, lámavých nehtech, suché pleti, akné

 

Vědecká analýza a výsledky

Dinah pochází z Brazílie. Józe se věnuje více než 50 let. Vystudovala psychologii, ale hlavně je celosvětově známou a uznávanou jógovou lektorkou a terapeutkou. Sestavu HJT vytvářela přibližně 20 let, vše konzultovala s uznávanými jógovými učiteli, ale také lékaři a fyzioterapeuty. Je zastáncem propojení klasické a alternativní medicíny a zkušené lékaře klasické medicíny velice uznává. A díky tomu proběhla v Brazílii VĚDECKÁ ANALÝZA. Do které byly vybrány ženy, které měly zdravotní problémy spojené s hormonální nerovnováhou. Před tím, než ženy začaly cvičit sestavu HJT, jim lékaři odebraly vzorky krve pro zjištění hormonálnímu profilu a ženy vyplnily dotazníky, ve kterých uvedly diagnózu včetně intenzity symptomů. Výsledky byly velmi dobré:

- Bez použití léků došlo po 3 - 4 měsících cvičení k vymizení příznaků u 100% účastnic a pokud nějaký symptom ještě pociťovaly, byla jeho intenzita téměř nulová.

- Hormonální hladina účastnic narostla za 4 měsíce v průměru o 154%

- Symptomy jako podrážděnost, neurastenie, emoční labilita, plačtivost, nespavost, neklid, stres, nerozhodnost, únava a deprese, zmizely po 2 až 3 měsících cvičení

- Průměrný věk účastnic byl 47 let, avšak ani pokročilejší věk nebyl překážkou. U některých žen po 70-tce byly aktivovány vaječníky a zvýšila se hladina estrogenu

- U 100% žen zcela vymizel PMS, migréna, stres a panika, nebo byla jejich intenzita blízká nule Experimenty ukázaly, že HJT pomocí specifických cviků, bez léků, reaktivuje produkci hormonů v těle, působí na celý organismus a přináší vitalitu, dobré zdraví a pohodu. Velmi dobré výsledky jsou hlavně v souvislosti s PMS a polycystickými vaječníky, které se stále častěji objevují i u mladých žen. Po cca 3 až 4 měsících cvičení se vaječníky a menstruace opět normalizovala a cysty zmizely. U účastnic výzkumu v 80% případů došlo k plánovanému otěhotnění po 4-6 měsíčním cvičení. HJT je rovněž efektivní při boji s předčasnou menopauzou, která se může objevit již před 30. rokem věku a způsobit neplodnost i psychické problémy. Ať už jsou její příčiny jakékoliv, díky HJT byla v těchto případech hormonální hladina normalizovaná a plodnost byla obnovena.

Termíny

 

Úterý : 16:30 – 17:45

Začínáme : 17.09.2019 uzavřený kurz HJT ( 8 lekcí od 17.9. – 5.11.2019), omezený počet 14 osob.

Následují otevřené lekce Hatha/ Jin jógy.

 

Středa : 17:30 – 18:45

Začínáme : 11.9.2019 pravidelné lekce Hatha/ Jin jógy

UPOZORNĚNÍ : Lekce se uskuteční při minimálním počtu 8 cvičících. Prosím, registrujte se na www.strankyprozdravi.cz, nejpozději den předem

Jakým způsobem se můžete celou sestavu Hormonální Jógové Terapie naučit cvičit?

Navazující kurzy.

Kurzy jsou určeny pro ženy, které se chtějí naučit Hormonální Jógovou Terapii postupně a potřebují si jednotlivé ásany zažít. Během kurzu se naučíte celou sestavu HJT včetně zklidňující pránajámy a antistresových cvičení.

 4 lekce x 150 minut (2,5 hod.) nebo 8 lekcí x 75 minut (1,25 hod.)

 lekce probíhají vždy 1x týdně

 úvodní lekce začíná krátkou přednáškou, po přednášce následuje praktická výuka

 na každé lekci se naučíte část sestavy a několik cviků proti stresu, na dalších lekcích znovu vše opakujeme

 poslední lekce je opakovací

 

Cena kurzu : 2.500,- Kč

 

V ceně jsou kompletní tištěné materiály s popisem jednotlivých cviků. Naleznete zde kromě celé sestavy Hormonální Jógové Terapie i dechové techniky na zklidnění a speciální antistresové cviky. Účast na kurzu jógy je u mnoha zdravotních pojišťoven klasifikována jako sportovní aktivita, na kterou můžete získat příspěvek. Ráda Vám vystavím doklad podle jejich konkrétních pravidel.

 

Opakovací lekce

 

V případě, že po skončení kurzu nezačnete ihned cvičit a po delší době budete mít jakékoliv pochybnosti o správném provedení jednotlivých asán, pak je vhodné navštívit opakovací lekci. Opět budeme cvičit znovu celou sestavu včetně zklidňující pranajámy a antistresových cviků.

 

Cena: 150,- Kč (75 minut)

Kontakt

 

Ing. Marta Valentová

Tel.: 603168422,

Email: valentova.m@volny.cz

Web/kalendář: www.strankyprozdravi.cz